aberoo
21 بهمن 1401 - 15:46

محموله جدید کمک ایران به زلزله زدگان سوری

رایزن فرهنگی ایران در لاذقیه سوریه از محموله جدید کمک های ایران به زلزله زدگان سوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سوریه، ششمین هواپیمای حامل کمک های امدادی ایران به مردم زلزله زده در سوریه در فرودگاه لاذقیه به زمین نشست.

علیرضا فدوی، رایزن فرهنگی ایران در لاذقیه در گفت و گو با خبرنگار سانا گفت: این کمک ها شامل چادرها و مواد غذایی و امدادی برای رفع نیازهای مردم در مناطق آسیب دیده است. پل هوایی ایران به ارائه همه نیازهای برادران سوری ادامه خواهد داشت. پنج فروند هواپیمای ایرانی که قبلاً اعزام شده بودند، علاوه بر مواد غذایی و پزشکی و امدادی حامل تیم‌های متخصص ایرانی در زمینه امداد رسانی بودند.

فدوی تاکید کرد که ایران که در طول بحران سوریه از مردم سوریه حمایت کرده است، تا زمانی که سوریه به طور کامل از اثرات این فاجعه رهایی یابد، به حمایت همه جانبه از برادران سوری ادامه خواهد داد.

فدوی گفت: فشارها و محاصره ناعادلانه تحمیل شده توسط آمریکا و قدرت های غربی همپیمان آن، مانع از ارائه کمک های بشردوستانه به مردم سوریه با تمام ابزارهای موجود نخواهد شد.

از سوی دیگر دو فروند هواپیمای اماراتی و یک فروند هواپیمای دیگر از امارات وارد فرودگاه بین‌المللی دمشق شدند. این هواپیماها حامل کمک‌های امدادی به زلزله‌زدگان هستند.

خبرنگار سانا گفت: دو هواپیمای اماراتی در مجموع حامل ۱۱۷ تن و ۴۲۰ کیلوگرم مواد امدادی و غذایی هستند.

همچنین صبح امروز یک فروند هواپیما از امارات وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد. این هواپیما حامل کمک های امدادی یونیسف برای زلزله زدگان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031680